блог практичного психолога

блог практичного психолога
Дуже рада вітати вас в своєму блозі!!!))) Маю надію, що матеріали, розміщені в цьому куточку всесвітньої павутини будуть вам корисні.

среда, 27 января 2016 г.

Чи варто говорити з дітьми про війну?


Ситуація на сході України ставить серйозні виклики перед державою.
Нині ми живемо за таких умов, коли звалюється маса негативної інформації, коли ми та наші діти чуємо про те, що гинуть люди.
За таких обставин, на думку психологів, розмовляти про події, що відбуваються в країні з дітьми – потрібно.
Дітям необхідно повідомляти надійну інформацію, допомагаючи розібратися у суперечливих відомостях.
Розповідати, наголошуючи, що є погане, а що добре. У дітей дошкільного чи молодшого шкільного віку провідним видом діяльності залишається гра. Тому при розповідях можна використовувати ігри чи казки.
Діти нам довіряють, тому і бесіда про війну має бути чесна і щира. Ще важливо чесно говорити з дітьми про свої погляди.
Розповідати дітям потрібно рівно стільки, скільки вони запитують. Дитина про щось питає, їй треба відповісти, але не забігаючи наперед і не перевантажуючи зайвою інформацією.
Дитині треба говорити про війну задля зняття хвилювання. Адже проінформований, значить – озброєний.  
Не дозволяйте дитині одній дивитись випуск новин. Особливо прибрати дітей від телеканалів потрібно в тому випадку, якщо там детально розповідають хто, кого і як вбив, а також показують відповідне відео. Краще, в такому випадку, складіть компанію, будучи готовим відповісти на питання. Психологи рекомендують поменше дивитись телевізор, обмежившись одним випуском новин на день.
Дітям важливо казати правду! Різний вік - різне подання правди. Адже телевізор – це телевізор, а інформація – це продукт певної обробки.

Комментариев нет:

Отправить комментарий